• Domů
  • Novinky
  • Škoda Auto odhaluje designové skici exteriéru zcela nového modelu Kodiaq
Škoda Auto odhaluje designové skici exteriéru zcela nového modelu Kodiaq

› Skici ukazují dynamický vzhled a nové designové prvky nového modelu Kodiaq
› Highlighty exteriéru: skulpturálně tvarovaná příď, hranaté podběhy kol a Matrix-LED přední světlomety druhé generace
› Světová premiéra modelu Kodiaq se uskuteční 4. října v 18:45 SELČ, více informací pod hashtagem #AllNewKodiaq

Mladá Boleslav, 27. září 2023 – Týden před světovou premiérou zveřejnila Škoda Auto designové skici exteriéru nové generace vozu Škoda Kodiaq, které odhalují jeho dynamický a emotivní vzhled. Mezi highlighty patří skulpturálně tvarovaná příď, výrazné hranaté podběhy kol, disky o průměru 17″ až 20″, robustní zadní nárazník a Matrix-LED přední světlomety druhé generace s krystalickými designovými prvky.

„Zcela nový Kodiaq je moderní a dynamický s nápadně osobitým vzhledem. V souladu se zásadou, že forma následuje funkci, jsme implementovali první prvky našeho budoucího designového jazyka Modern Solid. Design klade důraz na praktičnost, ale díky dynamickému tvaru přináší i lepší aerodynamiku.“


Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto

Nová generace modelu Kodiaq se vyznačuje výrazným vzhledem a většími rozměry, což slibuje ještě více vnitřního prostoru. Může se pochlubit skulpturálně tvarovanou kapotou, hranatými podběhy kol a disky o průměru 17″ až 20″. Dalším designovým highlightem je D sloupek na přání vyvedený v jedinečném odstínu Dark Chrome.

Premiéru ve voze Kodiaq mají Matrix-LED přední světlomety druhé generace. Výrazný široký světelný podpis na zádi ve tvaru písmene C sahá daleko ke středu pátých dveří. Ve spodní části se nachází červený pás spojující zadní svítilny. Celkový vzhled umocňuje robustní zadní nárazník a dynamický design doplňuje nový nápis Škoda umístěný uprostřed pátých dveří.

Světová premiéra bude přenášena živě prostřednictvím platformy Škoda Storyboard a na YouTube kanálu Škoda 4. října 2023 v 18:45 SELČ.